sobota, 27 listopada 2010

Foobnix 0.2.2 - wyszukiwanie i odtwarzanie muzyki prosto z sieci

Autor: Adrian Nowak, 17:44, sobota, 27 listopada 2010


Ulubiona muzyka cały czas pod ręką dzięki sieciowym zasobom
Ryszard Wagner powiedział kiedyś, że "muzyka to początek i koniec wszelkiej mowy", warto więc od tego cytatu zacząć wpis o jednym z najciekawszych odtwarzaczy jakie pojawiły się w ostatnim czasie.

Foobnix powstał by ułatwić odtwarzanie muzyki wprost z sieci. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o odgrywanie tego typu źródeł, czym może się pochwalić większość aplikacji tego typu, ale także o wyszukiwanie pojedynczych utworów z okna programu. Dzięki wbudowanemu menedżerowi pobierania, dwoma kliknięciami możemy też dany utwór pobrać na dysk.

Przypomnę, że odtwarzanie muzyki z sieci (czyli de facto pobieranie) bez jej dalszego rozpowszechniania nie kłóci się z polskim prawem. Na takiej zasadzie działają między innymi serwisy takie jak wrzuta.pl i bardzo prawdopodobne, że Foobnix korzysta z jednej z takich witryn do poszukiwania utworów.

Program potrafi oczywiście odtwarzać też muzykę znajdującą się na naszym dysku lokalnym, a dodatkowo dzięki last.fm wskaże wykonawców, którzy również mogą nas zainteresować.

Program został wykonany bardzo dobrze i pomimo wczesnej wersji gorąco polecam jego przetestowanie. Całość można wgrać z paczek Deb (dla 32-bit i 64-bit), bądź z repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:foobnix-player/foobnix
sudo apt-get update
sudo apt-get install foobnix

[więcej informacji: foobnix.com/about, webupd8.org]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety