sobota, 6 listopada 2010

Rosja buduje "rywala dla Windowsa" opartego o Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 00:29, sobota, 6 listopada 2010


Fot: Empirically Grounded
Rosjanie poinformowali o swoich planach stworzenia "rywala dla Windowsa", który ma zmniejszyć uzależnienie od produktów Microsoftu, a przy okazji także podnieść poziom bezpieczeństwa. Podobne plany przewijały się już jakiś czas temu, jednak do tej pory nie padały żadne jednoznaczne deklaracje. Ilia Ponomarev tym razem dla odmiany żonglował już nawet konkretnymi kwotami. Niestety tutaj właśnie pojawia się pewien istotny problem.

Na stworzenie konkurencji dla Windowsa Rosjanie planują wydać 150 milionów rubli, czyli niecałe pięć milionów dolarów. Bill by się uśmiał.

Nie wiadomo na razie jakimi konkretnymi cechami ma się charakteryzować rosyjska dystrybucja Linuksa, jednak stworzenia prawdziwego konkurenta dla Windowsa wymagałoby z pewnością o wiele większych nakładów finansowych. Canonical z milionerem na czele próbuje to robić już od dłuższego czasu, a efekt jest powszechnie znany.

Ponomarev dodał także, że "diabeł tkwi w szczegółach" i to właśnie one mają wyróżniać system. Tajemnicze rewelacje poznamy już w grudniu tego roku. Osobiście nie spodziewałbym się cudów, jednak kolejny duży podmiot kierujący swój wzrok w stronę Linuksa to dobra informacja.

źródło: news.yahoo.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety