środa, 10 listopada 2010

Świetny motyw Orta już z nowym stylem Metacity i narzędziem konfiguracyjnym

Autor: Adrian Nowak, 12:52, środa, 10 listopada 2010


Skonfigurowany motyw Orta wraz z dokiem narzędziowym. Fot: SkiesOfAzel
Orta to znany motyw, który w dużej mierze bazuje na jeszcze popularniejszym Elementary. Dużym plusem zestawu jest dołączone narzędzie konfiguracyjne, które pozwala na dopasowywanie wyglądu różnych elementów z osobna.

Mamy możliwość ustawienia między innymi niestandardowego wyglądu paneli (wersja Light i Dark), wybór wersji Nautilusa (do dyspozycji Elementary, bądź Elementary bez paska menu). Inne ustawienia dotyczą mniej istotnych szczegółów, warto natomiast zauważyć, że z poziomu dołączonego skryptu można także wygodnie odinstalować całość jeśli nie spełni naszych oczekiwań.

Obok skryptu, w paczce znajdziemy także motyw dla Google Chrome, niestety nie porywa on jakością, a jedynie dobrze komponuje się z jasnymi barwami. Zainteresowani tapetą ze screenu z początku wpisu mogą ją pobrać ze strony autora.

Instalacja samego Orta jest bardzo łatwa. Warto jednak przed jej rozpoczęciem upewnić się, że nie posiadamy wgranej wcześniejszej wersji. Poniższe polecenia oczyszczą system z motywu:

rm -r ~/.themes/Orta/
sudo rm -r /usr/share/themes/Orta/

Kolejnym i właściwie ostatnim krokiem jest pobranie paczki z Orta, a następnie uruchomienie skryptu OrtaConfiguration.sh. Na koniec wybieramy oczywiście przycisk Install na w głównej zakładce.

[źródła: webupd8.orgubuntips.com.ar]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety