Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

czwartek, 23 grudnia 2010

Android wyruszył podbijać kolejne planety

Autor: , 15:08, czwartek, 23 grudnia 2010


Android w przeciwieństwie do ludzi nie ma problemów z życiem bez tlenu
A dokładniej mówiąc, Zielony robot wyruszył do drugiej od dołu warstwy atmosfery ziemskiej, czyli stratosfery. W ramach eksperymentu, zespół Google oraz studenci z Uniwersytetu Kalifornijskiego postanowili sprawdzić wytrzymałość telefonu na niskie temperatury i nietypowe ciśnienie. Nexus S został zapakowany do styropianowej chłodziarki turystycznej, gdzie w wyciętych otworach zostały wstawione kamery rejestrujące obraz z nieba.

Tekst przygotował Grzegorz Płóciniak. Korekta AN.

Całość została zaopatrzona jeszcze w odbiorniki GPS oraz radiowe przekaźniki informujące o aktualnym położeniu i wysokości. W telefonie został zainstalowany program SkyMaps, analizujący obraz z nieba i w celu sprawdzenia działania ekranu Nexusa w warunkach stratosfery, została przed nim umieszczona druga kamera, które rejestrowała wszystkie wyniki wyświetlane przez aplikacje.

Kilka takich konstrukcji zostało podczepionych do balonów wypełnionych helem i wysłanych w kosmos. Po półgodzinnym locie w górę i wyniesieniu Nexusa S na wysokość 32 kilometrów, balony pękły po czym wszystkie chłodziarki spadały przez pół godziny, hamowane jedynie małymi spadochronami. Wszystkie zaliczyły miękkie lądowanie, bez poważniejszych uszkodzeń.

Aktualnie po udanej próbie, Google jest w trakcie rozmów z brytyjską firmą tworzącą satelity, planując zbudować własną w oparciu o technologię zastosowaną w Nexus S. Niedługo Google będzie miało więc kolejne oczy, które ułatwią dopasowywanie wyników wyszukiwania śledzenie użytkowników.blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety