środa, 8 grudnia 2010

Conky-Faenza, czyli genialny styl Conky rodem z Mac OS

Autor: Adrian Nowak, 23:27, środa, 8 grudnia 2010


Nowy motyw dla Conky przypomina do bólu iStat Pro z Mac OS. Fot: omgubuntu.co.uk
Czy tego chcemy czy nie, obecnie to Mac OS wyznacza trendy jeśli chodzi o wygląd aplikacji. Przyglądając się ostatnim zmianom w Ubuntu nie trudno zresztą dostrzec podobieństwa w pulpitach uniksowych braci. Niektórzy postanawiają jednak pójść jeszcze dalej i przenoszą na Linuksa całe narzędzia.

Tym razem bierzemy pod lupę motyw Conky, który do bólu przypomina darmowe narzędzie iStat Pro dla Mac OS. W paczce znajdziemy sześć motywów dopasowanych do większości schematów kolorystycznych. Jeśli często spoglądasz na swój pulpit - jest to bardzo ciekawa propozycja.

Całość bazuje na kwadratowych ikonach Faenza, jednak jak wspominają autorzy, zestaw jest bardzo prosty w modyfikacji. Eksperymenty z podmienianiem grafik i edycją stylów są zalecane by osiągnąć jeszcze ciekawsze kombinacje.

Zestaw można znaleźć na profilu projektu, natomiast wcześniej należy oczywiście wgrać samo Conky. Program znajdziemy w Centrum oprogramowania Ubuntu, bądź wgramy wpisując w konsoli:

sudo apt-get install conky
Przy okazji warto też wspomnieć o programie ConkyWizard, który pozwala na tworzenie własnych motywów wykorzystując do tego celu prosty kreator.

[za: omgubuntu.co.uk; informację przysłał też czytelnik Goral - dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety