środa, 29 grudnia 2010

Czemu tablety z Linuksem są tak istotne?

Autor: Adrian Nowak, 21:20, środa, 29 grudnia 2010


ZTE V9 Pad z Androidem. Fot: John Karakatsanis
Jak się okazuje, tablet z Ubuntu może się pojawić znacznie szybciej niż mogliśmy przypuszczać. The Register zauważa, że przy przy optymistycznych wiatrach, będziemy mogli zobaczyć gotowe urządzenie już na początku 2011 roku. Przy tym sporo osób zadaje proste i logiczne pytanie: - co z tego? Linux na tabletach nie jest przecież nowością.

Odpowiedź jest dość prosta: tablet z domyślnie instalowanym Ubuntu, który dodatkowo byłby sukcesem, mógłby mocno zamieszać na rynku.

Jak widać, jest przy tym sporo założeń, ale i tak warto mieć marzenia...

Wystarczy wspomnieć, że Apple prawie pół roku temu ujawniło, iż dochody z samego iPada przekroczyły 2 miliardy dolarów. Do ilu dociągnęli przez ostatni świąteczny sezon? Tego na razie zacny Steve Jobs nie ujawnił.

Google podobnie jak w przypadku telefonów, także na rynek tabletów chce wejść z pewnym opóźnieniem. Wiele wskazuje na to, że cała operacja może się udać za sprawą Androida 3.0, który ma być wreszcie dostosowany do dużych ekranów. Motorola oraz MSI już teraz zaczęły promocję swoich urządzeń, które będą wyposażone w nową wersję Zielonego Robota.

Apple to świetna firma, z jeszcze genialniejszym prezesem, jednak fakt, że sprzedaje obecnie 95% tabletów na świecie, z pewnością nie zostanie bez echa w 2011 roku. Zobaczymy kto tym razem odgryzie fragment jabłka.

więcej informacji: theregister.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety