Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

wtorek, 21 grudnia 2010

GnackTrack, czyli Ubuntu do testowania zabezpieczeń

Autor: , 14:20, wtorek, 21 grudnia 2010


W GnackTrack znajdziemy wiele popularnych narzędzi do testowania zabezpieczeń
Dobór programów w popularnych systemach operacyjnych jest dokonywany w ten sposób, by odpowiadał jak największej liczbie użytkowników. Niektórzy mają jednak bardziej wyrafinowane upodobania i wymagają zupełnie innego zestawu narzędzi. Na przykład do testowania bezpieczeństwa...

Wa3f uruchomiony w GnackTrack
Jasne, można wgrać wszystko samemu, ale po co się męczyć, gdy pod ręką są gotowe dystrybucje tego typu. GnackTrack zawiera zestaw narzędzi do wykonywania testów penetracyjnych, czyli tak zwanego "etycznego hackingu".

Obecne wydanie systemu bazuje na Ubuntu 10.04 LTS i można z niego korzystać zarówno w trybie Live, jak i normalnie zainstalować. Twórcy nie ukrywają, że do stworzenia własnej dystrybucji zachęciła ich popularność podobnego Linuksa BackTrack, który jednak bazuje na KDE, co nie wszystkim odpowiadało.

Na stronach dystrybucji można też znaleźć ciekawy wywód na temat kolorystyki zastosowanej w systemie:

Zielony zbyt przypomina Matriksa i ma w siebie wpisanych 1337 H4XoR-ów. Niebieski jest zbyt mętny i nudny. Zapożyczyliśmy więc pomarańcz i brązy z Ubuntu.

Złośliwi powiedzieliby, że brązy wyglądają jak g... no ale nie ważne. Tak czy inaczej, to nie barwy są w tej dystrybucji kluczowe.

Najważniejsze są ciekawe narzędzia, których w GnackTrack nie brakuje. Znajdziemy tam aplikacje ze wszystkich najważniejszych dziedzin hackingu, od skanerów sieciowych po programy do inżynierii wstecznej. Pełną listę pakietów można znaleźć na stronach projektu.

GnackTrack można pobrać z witryny twórców.[informację przysłał Przemysław - dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety