Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 4 grudnia 2010

GNOME Shell + Zeitgeist = ideał pulpitu?

Autor: , 00:26, sobota, 4 grudnia 2010


GNOME Shell idzie w tym samym kierunku co Unity. Fot: seilo.geekyogre.com
Pamiętam jak niecały rok temu rozmawiałem z twórcą Zeitgeist o przyszłości tego projektu. Nikt nawet nie śnił wtedy, że całość przerodzi się w tak ciekawy projekt, który teraz zmierza w identycznym kierunku, co plany Canonical.

Trudno stwierdzić, czy Unity i GNOME Shell są na torze kolizyjnym. Skoro Canonical mocno bazuje na osiągnięciach społeczności Open Source, w tym oczywiście także projektu GNOME, rozwój tego pulpitu powinien tylko cieszyć. W istocie jest to jednak także alternatywa dla Unity, a tym samym Ubuntu, co już Canonical jest mniej na rękę.

Seif Lotfy, aktywny mocno zarówno w projektach Zeitgeist jak i GNOME Shell sprawił niedawno, że oba projekty bardzo efektywnie się połączyły. Obrazek jaki widzicie na początku tego wpisu nie jest mockupem, a screenem z działającego systemu.

Na mnie całość robi bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to projekt bardzo innowacyjny. Podobnych rozwiązań nie widać na razie u dużej konkurencji w Mac OS, czy Windowsie. Trzeba jednak przyznać, że obecnie praca na dłuższą metę z Unity bądź GNOME Shell jest nieco uciążliwa.


źródło: seilo.geekyogre.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety