piątek, 10 grudnia 2010

KDE SC 4.6 Beta 2 już dostępne!

Autor: Adrian Nowak, 01:36, piątek, 10 grudnia 2010


Pulpit KDE 4.6 Beta 2 bez większych rewolucji
Deweloperzy KDE SC ogłosili wydanie drugiej wersji beta środowiska graficznego oznaczonej nazwą kodową "Caramel". Edycja przeznaczona jest dla testerów i osób chcących wspomóc pracę nad środowiskiem przesyłając raporty o znalezionych błędach.

Od czasu wydania poprzedniej wersji testowej poprawiono ponad 1200 błędów i 1300 usterek. Pakiety z nową wersją KDE SC są już dostępne do aktualizacji w Kubuntu 11.04 Alfa 1.

Tekst przygotował Greg Koval. Korekta AN.

Aby zainstalować tę wersję środowiska w Kubuntu 10.10 należy dodać repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/beta
A następnie jedynie zaktualizować system. Przypominam, że jest to wersja wysoce niestabilna i nie zaleca się jej instalacji na systemach produkcyjnych.

Jednocześnie z wydaniem KDE SC 4.6 Beta 2 udostępniono pakiety z najnowszą wersją KDE PIM, czyli zestawem programów służących do zarządzania informacjami skupionych w aplikacji Kontact. Nową wersję PIM można zainstalować korzystając z repozytorium Kubuntu Experimental:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/experimental
Nowe wydanie zqawitało także do wielu innych dystrybucji min. FreeBSD (area51), Gentoo, openSUSE (11.2, 11.3, Factory, KDE Four Live), Solaris 11 Express i OpenIndiana oraz Arch Linux (kde-unstable).

więcej informacji: kde.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety