środa, 1 grudnia 2010

Linux Mint "Debian" - zaskakująco niewielkie użycie pamięci RAM

Autor: Adrian Nowak, 18:39, środa, 1 grudnia 2010


Konkurent Ubuntu pozytywnie zaskakuje użyciem zasobów. Fot: Neal
W czasach, gdy praktycznie każdy nowy komputer ma kilka gigabajtów pamięci operacyjnej, mało kto przejmuje się faktem, że sam Firefox lokuje tam bardzo wiele informacji. Ostatnio jednak pozytywnie wsławił się Linux Mint Debian (201009), który okazał się być niezwykle oszczędny pod tym kątem.

Jak chwali się na swoim blogu jeden z użytkowników, po uruchomieniu komputera Monitor systemu wskazuje jedynie nieco ponad 100 MB użytej pamięci operacyjnej. Całość oczywiście w środowisku GNOME, które choć ze szczególnej lekkości nie słynie, nie jest też przesadnie "kobylaste".

Jak na w pełni działające środowisko chyba nie można narzekać. Oczywiście, jak głosi znany slogan, nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej (i niestety vice versa). Tak więc do dyspozycji mamy na przykład także Minta z Fluxboksem, LXDE oraz Xfce. Niestety wspomniane pulpity dostępne są na razie jedynie dla starszej wersji Linux Mint 9.

Mint zbiera ostatnio głównie pozytywne recenzje, choć poza kilkoma dodatkami, w tym szczególnie menu startowym, trudno go nazwać szczególnie rewolucyjnym. Może w tym właśnie tkwi jego siła?

[źródło: kmandla.wordpress.comlinuxmint.com]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety