Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

niedziela, 19 grudnia 2010

Linux "to ten czarny tekstowy ekran"?

Autor: , 12:41, niedziela, 19 grudnia 2010


Reklama przeglądarki Chrome autorstwa Google
Google choć bardzo szeroko wykorzystuje Linuksa, nie śpieszy się by walczyć z mitami na jego temat. Co więcej, nowe reklamy koncernu mogą wskazywać na to, że stara się je podtrzymać.

Nie da się policzyć, ile razy słyszałem od znajomych, że Linuksa nie da się obsługiwać myszą. Właściwie jeśli ktoś nigdy się w temat nie zagłębiał, opierając się wyłącznie na stereotypach, nie ma prawa wiedzieć czym jest Linux. Ba, powiedzieć komuś takiemu, że Linux jest właściwie samym jądrem... to jakby rozmawiać o filozofii z Jolą Rutowicz.

Tymczasem przeglądając internet wyświetliła mi się ciekawa reklama. Z pewnością, dzięki obrazowi z satelity, Google już wie, że korzystam z Linuksa. Wcześniej reklamy dla różnych systemów praktycznie niczym się nie różniły, oczywiście poza nazwą platformy. Trzeba było coś zmienić. Chwila poszukiwań tego, co jest najlepsze w obecnych dystrybucjach Linuksa? GNOME Shell, Unity, nowe KDE, niesamowite efekty Compiza? Oczywiście, że konsola.

Zupełnie nie dziwi mnie, że Google stworzyło właśnie taką reklamę. Postawiono na coś prostego i charakterystycznego. Pytanie tylko, jak długo jeszcze Linux będzie pozostawał w pamięci mas jako "ten czarny ekran tekstowy", którego każdy przeciętny użytkownik boi się jak ognia?

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety