poniedziałek, 6 grudnia 2010

Mozilla adoptowała żywe firefoksy! Transmisja na żywo ruszyła

Autor: Adrian Nowak, 10:41, poniedziałek, 6 grudnia 2010


Firefox a właściwie panda mała
Jeśli kiedyś zastanawialiście się skąd Mozilla wzięła nazwę dla swojej przeglądarki internetowej, czas rozwiązać tą zagadkę.

Okazuje się, że "ognisty lis" to tak na prawdę panda mała. Mylna nazwa firefox znalazła się na stronie internetowej Wellington Zoo, jednak okazała się ona tak dobra, że przypisano ją na stałe do popularnego programu.

Mozilla aby zwrócić uwagę na swoją dobroć, oraz oczywiście fakt, że jest organizacją non-profit i zbiera pieniądze, postanowiła przygarnąć dwie 5-miesięczne pandy małe, które co tu dużo mówić... wyglądają świetnie, a zachowują się jeszcze lepiej.

Co najciekawsze, na stronie firefoxlive.mozilla.org można podejrzeć życie pand z wielu różnych kamer umieszczonych w ich przytulnym schronieniu. Ze względu na naturę tych zwierząt nie trzeba długo czekać, by zobaczyć je w pełnej okazałości - wprost przepadają za zabawami.

Trzeba przyznać, że jest to świetny krok ze strony Mozilli, który z pewnością przełoży się na sympatię dodatkowych użytkowników do przeglądarki. Chrome czy Opera muszą się chwytać innych sposobów.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety