środa, 8 grudnia 2010

Przeglądanie aplikacji w Unity [mockupy]

Autor: Adrian Nowak, 15:42, środa, 8 grudnia 2010


Mockup podglądu aplikacji w Unity.
Wydaje się, że obecnie całe Canonical jest skupione na Unity. Praktycznie codziennie pojawiają się w tym obszarze nowości, które choć nie zmieniają wiele, pchają środowisko w ściśle określonym kierunku.

Tym razem udostępniono propozycje rozwiązania menu głównego. Pamiętam, że pobierając jedną z ostatnich wersji testowych daily build nowego Ubuntu 11.04 zamiast tego ekranu otwierał się po prostu folder z aktywatorami do zainstalowanych narzędzi.

Również domyślny ekran, który zaprezentowano już jakiś czas temu nie jest zachwycający. Aby dostać się do popularnych aplikacji trzeba znać ich kategorię, co wydłuża czas uruchamiania programów. Według nowych propozycji, obok dużych ikon kategorii będą się wyświetlały także najczęściej używane narzędzia. Wydaje się to całkiem niezłe rozwiązanie.

Rozwijane (?) menu w Unity

Jono Bacon z kolei rozpoczął przygotowywanie filmików, które mają oprowadzić użytkowników po nowościach w Unity. Na pierwszy ogień poszło automatyczne ukrywanie panelu z lewej strony. Zmiana nieszczególnie duża, ale również korzystna.

Przy tym wszystkim zastanawiam się tylko, czy przypadkiem całe Unity jest dobrym pomysłem. Na razie całość nie zachwyca prędkością działania, która dla wieli jest priorytetem ze względu na który wybrali Linuksa. Z drugiej strony mamy jednak na szczęście wybór i wszyscy, którym Unity nie będzie odpowiadało, bez problemu mogą powrócić do znanych ze standardowego GNOME paneli.

Domyślny ekran wyboru aplikacji w Unity

[źródło: unity-app-view.pdf; za: Jorge Guerrero na webupd8.org]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety