Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

czwartek, 23 grudnia 2010

Świetna tapeta z KDE 4.6

Autor: , 12:59, czwartek, 23 grudnia 2010


Świetna tapeta z nowego KDE 4.6
Cukierkowemu KDE nie można odmówić jednego - świetnych tapet, które niemal w każdym wydaniu bardzo przypadają mi do gustu. Choć może do ciemnego motywu Ubuntu nie zawsze są idealne, warto w razie potrzeby mieć do nich źródła.

Grafika którą widzicie na początku wpisu będzie domyślna dla KDE 4.6 SC, a osoby, które nie chcą na nią czekać, mogą pobrać plik z witryny projektu KDE.

Abstrahując już od tapet, trzeba przyznać, że KDE poczyniło ostatnio duży krok na przód jeśli chodzi o wygląd środowiska. Mułowate i ociężałe z początku, obecnie ma się kojarzyć głównie z lekkością i powiewem wiatru.

Z drugiej strony czasem mam wrażenie, że korzystam z pulpitu, który został wykonany z brył lodu i kamieni. Trudno wytłumaczyć to subiektywne wrażenie, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że GNOME jest, albo przynajmniej sprawia wrażenie, środowiska znacznie lżejszego.

Bardzo cieszy mnie przede wszystkim fakt, że różnica między najpopularniejszymi środowiskami jest wyraźnie rozrysowana. W standardowym GNOME (gnome-panel) nie znajdziemy fantazji znanej z GNOME Shell. Za to użytkownicy KDE z założenia muszą lubić częste zmiany.

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety