Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

piątek, 31 grudnia 2010

Szybkie wywoływanie aplikacji z Synapse

Autor: , 18:00, piątek, 31 grudnia 2010


Synapse i motyw Virgilio
Po hucznych imprezach czasem niełatwo znaleźć ulubioną aplikację w menu. Między innymi dlatego powstają narzędzia takie jak Synapse, które umożliwiają szybki dostęp do często uruchamianych programów i plików.

Tego typu rozwiązania stosowane są między innymi szeroko w przeglądarkach internetowych, gdzie po wpisaniu kilku pierwszych liter adresu, program podpowiada najbardziej prawdopodobne propozycje.

W tym przypadku zaletą jest niewątpliwie kilka dostępnych motywów, które całkiem nieźle prezentują się nawet bez włączonego Compiza. Polecam też ustawić w programie, by automatycznie uruchamiał się po zalogowaniu, by później był pod ręką po wywołaniu go prostym skrótem klawiszowym Ctrl+Spacja.

Synapse można wgrać w Ubuntu wykonując kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:synapse-core/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install synapse

Podobnym narzędziem tego typu, które jednak nie zachwyca wyglądem jest Kupfer. Choć nie znajdziemy w nim wyszukanych motywów, z pewnością nikt nie będzie narzekał na szybkość jego działania. Z kolei najbardziej "cukierkowym" przedstawicielem tego typu narzędzi dla Linuksa jest GNOME Do, czy po zmianie nazwy właściwie samo Do.

Pryz okazji, Synapse to także komunikator, któremu teraz chyba nie za dobrze się wiedzie.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety