wtorek, 14 grudnia 2010

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal prawdopodobnie bez GNOME Shell

Autor: Adrian Nowak, 20:49, wtorek, 14 grudnia 2010


Nakładka Unity dla Ubuntu
Tak się walczy z konkurencją! GNOME Shell, które jest już całkiem funkcjonalnym środowiskiem prawdopodobnie nie zostanie dołączone do repozytoriów kolejnej wersji Ubuntu 11.04 Natty Narwhal.Oficjalnym powodem ma być błąd, którego nie da się naprawić ze względu na różne wersje bibliotek w najnowszej wersji dystrybucji od Canonical.

Jak możemy przeczytać w opisie błędu:

Ze względu na stan GNOME3 w natty, nie będziemy mogli wykonać aktualizacji gnome-shell do wersji 2.91.x. Dodatkowo ze względu na biblioteki, które już zmieniliśmy (Bug #685225 i Bug #677382), gnome-shell obecnie jest uszkodzony. Mamy do rozważenia także przejście xulrunner-2.0. Biorąc to wszystko pod uwagę, uważam, że najlepiej będzie usunąć gnome-shell z natty.

Oczywiście walka Canonical z konkurencyjnym pulpitem jest tutaj jedynie żartem. Niemniej jednak, Canonical pozbywa się (przynajmniej na jakiś czas) ciekawej alternatywy dla Unity, którą z pewnością chętnie przetestowałoby wiele osób.

Warto jednak pamiętać, że cały czas będzie można wgrać GNOME Shell w Ubuntu z niewspieranych przez Canonical repozytoriów.

[źródła: bugs.launchpad.net, webupd8.org]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety