Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 29 grudnia 2010

Ubuntu działa bardzo dobrze na HTC HD2

Autor: , 13:18, środa, 29 grudnia 2010


HTC HD2. Fot: mackarus
Niedawno wspominałem o przygotowywanym tablecie, który ma działać pod kontrolą Ubuntu. Jak się okazuje, Pingwinek radzi sobie bardzo dobrze także na znacznie mniejszych urządzeniach. Choć nie jest to duża nowość, wyraźnie widać coraz większą szybkość działania.

Niestety niewiele smartfonów obecnie jest gotowych na udźwignięcie ciężaru pełnego środowiska graficznego. Te które to potrafią, najczęściej cenowo także nie zostają z tyłu za standardowymi komputerami.

Ostatnio mam coraz większą ochotę porzucić mój i tak niezbyt wyrafinowany telefon z Androidem na rzecz jakiegoś starszego modelu "do dzwonienia". Jest coś pociągającego w tych urządzeniach, które dzięki usilnym staraniom producentów wkrótce prawdopodobnie przejdą do historii. Zawsze gdy już jestem blisko wyrzucenia w kąt Androida, przypomina mi się dostęp do Gmaila, internetu i program, który śledzi postęp w ćwiczeniach. Jak mogłem bez tego żyć?

Cała ta historia sprowadza się do prostego faktu, że smartfony to zupełnie co innego niż telefony. Karty SIM montują w nich już chyba tylko po to żeby było wiadomo od kogo ściągać opłaty za internet. Ot taki nowy pomysł jak sprzedać minikomputer - wystarczy wmówić klientom, że to wciąż telefon.

W niektórych najnowszych modelach telefonów pojawiają się już chipy NFC, które umożliwiają wygodne dokonywanie płatności na drodze komunikacji radiowej. Co jeszcze zmieści się w smartonach? Sam jestem ciekawy.

Tymczasem zapraszam do obejrzenia filmiku z działania Ubuntu na HTC HD2:za: 120linux.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety