wtorek, 7 grudnia 2010

Ubuntu One bardziej przyjazne Apple

Autor: Adrian Nowak, 14:43, wtorek, 7 grudnia 2010


Ubuntu One coraz lepiej współpracuje z nowymi platformami. Fot: Geeky Stuff
Już jakiś czas temu Canonical udostępniło klienta Ubuntu One dla Androida oraz iPhone. Teraz przyszedł czas na nowe funkcje i lepszą integrację z technologiami specyficznymi dla każdej z nich.

Najnowsza aktualizacja dla systemu iOS wprowadza obsługę funkcji AirPlay, która umożliwia odgrywanie muzyki z "chmury" na urządzeniu przenośnym (bądź też telewizorze czy głośnikach obsługujących AirPlay). Całość jest niesamowicie wygodna, jednak barierą jest tutaj niewątpliwie nie najtańszy sprzęt.

Znacznie wcześniej klient Ubuntu One dla urządzeń przenośnych potrafił synchronizować kontakty, co również nie jest szczególną nowością w obecnych czasach. W najwcześniejszej fazie tworzenia jest z kolei Ubuntu One dla Windowsa, które pozwoliłoby na przenoszenie plików między różnymi systemami operacyjnymi, choć i to już teraz bez problemu potrafi chociażby Dropbox.

Ubuntu One przyglądam się z uwagą, jednak widoczne jest, że Canonical nie ma w tym obszarze łatwego życia. W telefonie z Androidem synchronizacja kontaktów, kalendarza czy poczty nikogo specjalnie nie dziwi, a przenosząc pliki większość osób woli skorzystać ze sprawdzonego Dropboksa. Muzyka wydaje się tutaj być pewną luką na rynku, jednak liczba osób, które będą chciały w ten sposób odtwarzać utwory również nie zachwyca.

[więcej informacji: voices.canonical.comitunes.apple.com]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety