niedziela, 26 grudnia 2010

Ubuntu Tweak 0.5.8 - narzędzie obowiązkowe

Autor: Adrian Nowak, 12:07, niedziela, 26 grudnia 2010


Ubuntu Tweak ułatwia zarządzanie wtyczkami Compiza
Że też Canonical jeszcze nie dołączyło Ubuntu Tweak domyślnie do swojej dystrybucji. Właśnie pojawiła się kolejna wersja tego, co tu ukrywać, niezastąpionego dla wielu narzędzia.

Tym razem ciekawych zmian jest sporo, a do najważniejszych należy wsparcie dla Ubuntu 11.04 Natty. Twórcy przyznają, że najwięcej uwagi poświęcili nowemu Compizowi 0.9.2.1. Jak to pięknie ujęli "jednym kliknięciem można teraz uwolnić całą moc Compiza".

Działają już na przykład funkcje efektów po najechaniu kursorem na narożniki ekranu, a także przeźroczyste tło w menu. Trzeba przyznać, że tego typu efekty niezwykle trafnie komponują się z Unity. Inną użyteczną funkcją jest możliwość przełączania się między obszarami roboczymi używając do tego kółka myszy. Większość nowości znajdziemy w zakładce "Ustawienia Compiza".

Osoby, które uważają, że górny panel wciąż jest zbyt rozpraszający, mogą teraz usunąć z Me Menu nazwę użytkownika, pozostawiając wyłącznie ikonę. Funkcja samego apletu pozostaje bez zmian. Dodatkowo Ubuntu Tweak zyskał też wsparcie dla Linux Mint 10, oraz poprawiony moduł raportowania błędów. Nową wersję programu można wgrać z poniższego repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-tweak

więcej informacji: blog.ubuntu-tweak.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety