Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

niedziela, 26 grudnia 2010

Wormux zmienia nazwę na WarMUX. Nadal wykańcza robaki

Autor: , 11:17, niedziela, 26 grudnia 2010


Fot: Rhys Alton
Przez prawie rok od czasu gdy ostatnio pisałem o Wormuksie, aplikacja niewiele się zmieniła. Z wersji 0.9.0 dobrnięto zaledwie do wydania 0.9.2, co trudno nazwać szczególnym postępem.

Pod koniec roku, społeczność wpadała na pomysł zmiany nazwy gry, czemu przyklasnęli deweloperzy. Teraz prawidłowo powinniśmy nazywać rozgrywkę z udziałem robaków jako: WarMUX.

Z ciekawszych eksperymentów jakie poczynili twórcy była próba przeniesienia gry na Androida. Pierwsza wersja alpha nie była zbyt przyjazna dla użytkowników, a jej instalacja wymagała sporo cierpliwości. Do tego trzeba było też doliczyć nie najmniejsze wymagania, głównie sporo wolnego miejsca na karcie pamięci.

Minęło trochę czasu, po czym alpha zniknęła ze strony gry. Zamiast niej pojawiła się natomiast informacja o zbliżającym się wydaniu stabilnym. Trzeba przyznać, że pierwsze screeny wyglądają bardzo obiecująco, a jeśli wreszcie będziemy mogli wgrać całość z Android Market, myślę, że użytkowników WarMUXa szybko przybędzie.
Jak wspomniałem wcześniej, sama wersja desktopowa gry nie zmieniła się prawie wcale. Nadal jednak może przykuć do komputera na długie godziny, szczególnie jeśli gramy z kimś innym.

Nową wersję można wgrać w Ubuntu wykonując kolejno w konsoli:

sudo add-apt-repository ppa:wormux/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install wormux

strona gry: wormux.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety