Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 18 grudnia 2010

Wreszcie Dropbox 1.0 dla Linuksa!

Autor: , 12:33, sobota, 18 grudnia 2010


Ekosystem Dropboksa jest bardzo rozbudowany.
Dropbox dojrzał wreszcie do wersji 1.0, którą można uznać ze wszech miar za stabilną. Choć Canonical próbuje uszczknąć odrobinę z rynku jego klientów, Dropbox jest na razie bezkonkurencyjny. Co więcej, ciągły rozwój programu pozwala sądzić, że szybko się to nie zmieni.

Klient dla Linuksa, Windowsa, Mac OS, Androida, iPhone'a, a także wygodny dostęp z poziomu przeglądarki internetowej sprawiają, że Dropbox jest naturalnym łącznikiem pozwalającym na przenoszenie plików między różnymi platformami.

Osoby, które na bieżąco pobierały kolejne wersje programu raczej nie będą zaskoczone nowościami. Twórcy wspomnieli na swoim blogu, że z programu korzystają już miliony użytkowników na całym świecie, więc obecnie bardzo ważne jest dla nich, by utrzymać jakość. "Nawet jeśli jedna osoba na dziesięć tysięcy nie będzie zadowolona, to już spory problem" - dodają.

Dobre informacje dla użytkowników nie kończą się jednak na liczbie synchronizowanych urządzeń. Według ogłoszenia, wydanie 1.0 w niektórych przypadkach może ograniczyć użycie pamięci o 50 proc. w stosunku do wcześniejszych wersji. Dla nowych użytkowników przygotowano z kolei prostszy kreator instalacji, który ma być jeszcze bardziej intuicyjny.

Funkcja selektywnego synchronizowania pojawiła się już jakiś czas temu, nie mniej warto o niej wspomnieć. Dzięki temu rozwiązaniu, nie trzeba synchronizować wszystkich katalogów z głównego konta, ale na przykład wyłącznie folder dla netbooka, gdzie przechowujemy najważniejsze dokumenty, czy prezentacje.

O Dropboksie można by pisać wiele, ale cytując klasyka: "jaki jest, każdy widzi". Nie pozostaje mi więc nic innego jak zachęcić do instalacji najnowszej wersji, którą można pobrać ze strony projektu.

źródło: blog.dropbox.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety