poniedziałek, 27 grudnia 2010

Wyciekły zdjęcia tabletu z Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 14:40, poniedziałek, 27 grudnia 2010


Tajemniczy tablet z Ubuntu. Fot: gizchina.com
Jeszcze jakiś czas temu Canonical zarzekało się, że nie ma w planach tworzenia Ubuntu dla tabletów. Później opór przed tego typu pomysłami stopniał, gdy okazało się, że netbooki wcale nie są tak cudowne, a tablet od Apple bije rekordy sprzedaży.

Pojawiły się później pierwsze funkcje mające dostosować interfejs do ekranów dotykowych, później Unity, które bez wątpienia również jest ukłonem w kierunku tabletów.

Jak ktoś słusznie zauważył pewien czas temu w komentarzach, sam pulpit z dużymi ikonami nie jest w stanie sprawić, że system będzie wygodny dla użytkowników korzystających z urządzeń przenośnych. Potrzebne są też bardzo istotne zmiany w interfejsie poszczególnych aplikacji. Trudno jednak oczekiwać, by takie zmiany wyszły w pierwszej kolejności od twórców aplikacji.

Serwis GizChina traktujący o gadżetach na chińskim rynku dotarł do tabletu z nowym Ubuntu, który według witryny ma być wyposażony w procesor Intel Atom 1.6 GHz, 2 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 32 GB. O ile są do dane prawdziwe, taka konfiguracja jest jak na tablet bardzo obiecująca.

Prawdopodobnie Canonical nie maczało palców w tym projekcie, gdyż wtedy raczej nie zaczynaliby od Chin. Wybór Ubuntu na system dla tabletu jest jednak konsekwencją polityki jaką firma stosuje od pewnego czasu. Choć wciąż ze względu na lekkość wygrywa Android, niewykluczone, że wkrótce zobaczymy więcej urządzeń mobilnych z Ubuntu.

[źródło: gizchina.com, za: omgubuntu.co.uk]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety