czwartek, 30 grudnia 2010

Wyścigi SuperTuxKart 0.7 naprawdę wciągają

Autor: Adrian Nowak, 09:00, czwartek, 30 grudnia 2010


Ciekawych map w SuperTuxKart nie brakuje
Niektórzy twórcy gier pomyśleli o osobach, które nudzą się w czasie długich końcoworocznych weekendów. Tym razem SuperTuxKart, które może się wydawać grą dość dziecinną, ukazało się w nowej wersji z licznymi usprawnieniami.

A tak przy okazji - która gra nie jest dziecinna? Fakt, że jedne mają nieco ciekawszą grafikę i może mniej postaci z kreskówek nie znaczy od razu, że są takie dystyngowane.

SuperTuxKart ściągnąłem z czystej ciekawości i - co tu ukrywać - wciągnęło mnie. Przede wszystkim spodziewałem się, że całość będzie działała znacznie wolniej, co niestety jest dość charakterystyczne dla gier z bardziej rozbudowaną grafiką na moim laptopie. Dźwięki z kolei nie są zbyt wyszukane, ale grunt, że nie przeszkadzają. Tak, moje wymagania co do gier nie są zbyt duże.

Same gokarty, samochodziki, czy jak tam nazwać te pojazdy, sterują się bardzo wygodnie - nie wypadają bezsensownie z drogi przy bardzo ostrym zakręcie, jak to się dzieje w rzeczywistości. W najnowszej wersji dopracowano jeszcze interfejs użytkownika, a także dodano kilka nowych map.

Grę można zainstalować wygodnie w Ubuntu wykonując kolejno polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:stk/dev
sudo apt-get update
sudo apt-get install supertuxkart

Gra jest dostępna na wiele platform, więc jeśli nie używasz Ubuntu, zajrzyj do działu pobierania na stronie twórców.

więcej informacji: supertuxkart.sourceforge.net
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety