niedziela, 16 stycznia 2011

Automatyczne ukrywanie i dodatkowe kolory w nowym Unity 3D

Autor: Adrian Nowak, 09:00, niedziela, 16 stycznia 2011


Unity 3D i podgląd czterech obszarów robocznych
Unity to zdecydowanie najgorętszy temat ze świata Linuksa w ostatnich dniach. Dopiero co zaprezentowano Unity 2D, a już pojawiły się informacje o kolejnej wersji pulpitu z wieloma ciekawymi nowościami.

Tym razem aktualizacje dotyczą wydania 3D, a najciekawszą z nich jest automatyczne ukrywanie panelu Unity, gdy aplikacja wymaga nieco więcej miejsca (dobrze widoczne na filmiku poniżej). Domyślnie wciśnięcie klawisza "super" powoduje ponowne wyświetlenie pionowego paska. Całość funkcjonuje oczywiście jako wtyczka Compiza, więc nic nie stoi na przeszkodzie by ustawić inny skrót klawiszowy.

Nieco zmieniły się także oznaczenia aplikacji działających w systemie, które zależnie od swojego stanu mogą liczyć na inny kolor podświetlenia w Unity. Jedną z bardziej użytecznych nowości jest też wyświetlanie czterech obszarów roboczych podczas trybu Expo ułożonych w kwadrat (jak na obrazku z początku wpisu), a nie jak do tej pory w podłużny prostokąt na którym niewiele widać.

Całość działa obecnie tylko w Ubuntu 11.04, natomiast pełna lista zmian znajduje się na stronie projektu.za: webupd8.org; fot: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety