Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 8 stycznia 2011

Blender 2.56 z nowym interfejsem

Autor: , 11:32, sobota, 8 stycznia 2011


Kolejna Beta popularnego narzędzia do tworzenia grafiki 3D
Zaktualizowana duża część interfejsu, powiększona baza dodatków, przebudowa wnętrza programu, przerobiony system modelowania i animacji oraz poprawiony silnik fizyki - to tylko niektóre z nowości jakie znajdziemy w kolejnej wersji testowej nowego Blendera 2.56.

Nawet laik zauważy teraz mocno przemodelowany interfejs, który nie zajmuje już ogromnej części na dole ekranu. Najważniejsze opcje przesunięto na prawy sidebar, gdzie są znacznie łatwiej dostępne. Do tej pory spora część użytkowników skarżyła się na nietypowy układ ustawień w programie do którego trzeba było zwyczajnie przywyknąć.

Blender nabrał też sporo ogłady. Nie wyświetla nam już niezbyt przyjemnego okna podczas renderowania obrazu, a wszystko odbywa się wygodnie w ramach tego samego obszaru roboczego. Minimalnie zmieniło się także sterowanie, dlatego osoby pracujące z wcześniejszymi wersjami będą musiały poświęcić chwilę na opanowanie nowości.

Choć z Blendera nie korzystam na co dzień, jestem przekonany, że narzędzie rozwija się w dobrym kierunku. Wystarczy porównać kolejne wydania by zobaczyć, że całość wygląda teraz znacznie profesjonalniej i jest po prostu wygodniejsza.

Nowego Blendera można wgrać w Ubuntu wykonując kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:cheleb/blender-svn
sudo apt-get update
sudo apt-get install blender

Posiadacze innych platform mogą znaleźć wersje instalacyjne na stronie projektu.

więcej informacji: blender.org, za: techdrivein.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety