Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 29 stycznia 2011

Centrum oprogramowania Ubuntu już z systemem ocen

Autor: , 12:10, sobota, 29 stycznia 2011


Oceny w Centrum oprogramowania Ubuntu. Fot: webupd8.org
System ocen pojawił się w pierwszej kolejności w Ubuntu 11.04 Daily Build, gdzie każdy użytkownik zalogowany w Ubuntu One będzie mógł wystawiać oceny i pisać recenzje aplikacji. Już w lutym funkcję ocen powinniśmy zobaczyć także w starszym Ubuntu 10.10.

Co bardzo ważne, Centrum oprogramowania (pod nazwą AppInstaller) pojawi się także w wielu innych popularnych linuksowych dystrybucjach, co powinno jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój narzędzia. Na niedawnym spotkaniu przedstawicieli znanych linuksowych projektów (m.in. Debian, Fedora, KDE, openSUSE oraz Ubuntu) omawiano przyszłość projektu.

Całość ma wykorzystywać PackageKit, Open Collaboration Services oraz silnik Xapian do wyszukiwania narzędzi. Łatwo wyobrazić sobie zalety takiego posunięcia, a jedną z największych ma być uproszczenie wymiany metadanych o pakietach między różnymi dystrybucjami.

Profil aplikacji w nowym Centrum oprogramowania Ubuntu. Fot: webupd8.org
Trzeba zauważyć, że prace nad nowym Ubuntu są obecnie na bardzo wczesnym etapie, a użytkownikom nie udostępniono jeszcze nawet drugiej wersji Alpha. Informacje o tym, że różne dystrybucje połączą siły by stworzyć wspólnie bardzo dopracowany produkt jest jednak informacją kluczową.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety