niedziela, 23 stycznia 2011

Conky jak ekran w odrzutowcu

Autor: Adrian Nowak, 19:26, niedziela, 23 stycznia 2011


Koncepcja telefonu przyszłości na wyświetlaczu HUD. Fot: Wikipedia
Wyświetlacze HUD (ang. Head-Up Display) pozwalają na wyświetlanie obrazu bez przesłaniania rzeczywistości znajdującej się za nimi. Do tej pory stosowano je głównie w samolotach, ale teraz można je także spotkać w nowszych samochodach i motocyklach, gdzie na szybie pojawiają się informacje na temat stanu pojazdu.

Jak widać na początku wpisu, sama technologia może też w przyszłości być bardzo użyteczna oferując tak zwaną rozszerzoną rzeczywistość, czyli na przykład na bieżąco wyświetlać dodatkowe informacje o przedmiotach które widzimy. Technologia nie powinna być wkrótce żadnym ograniczeniem w tym względzie, więc gdy społeczeństwu znudzą się iPody i inne gadżety, prawdopodobnie zobaczymy wiele tego typu urządzeń.

Podgląd działania motywu imitującego HUD
Wracając jednak do tematu Conky, ostatnio na horyzoncie pojawił się zestaw, który bazuje na minimalistycznym motywie o którym wspominałem niedawno.

Fakt, że nie sprawi on, iż będziemy widzieli to, co znajduje się za naszym monitorem. Nieco zasłoni nawet tapetę, jednak wciąż może częściowo oddać klimat wyświetlaczy HUD, których ja naoglądałem się wiele na symulatorach myśliwców za którymi przepadam.

Zainteresowani mogą pobrać zestaw z gnome-look.org.

Tagi: , , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety