Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

wtorek, 11 stycznia 2011

Czemu Canonical zdecydowało się na Unity? [Wideo]

Autor: , 21:23, wtorek, 11 stycznia 2011


Unity w Ubuntu 11.04. Fot: mogorvamormota.hu
Nowy pulpit Unity od Canonical budzi bardzo kontrastowe reakcje. Jedni cieszą się z alternatywy dla GNOME Shell, natomiast inni krytykują projekt za słabą wydajność na dużej części maszyn.

Deweloperzy Ubuntu postanowili wreszcie wyjaśnić, czemu zdecydowali się na Unity, jaką rolę odrgra i czemu w następnym Ubuntu "będzie wymiatał".

W dyskusji wzięli udział dobrze znany Jono Bacon oraz szef zespołu zajmującego się projektowaniem interfejsu David Barth. Skupiono się przede wszystkim na elemencie o którym wspominałem jakiś czas temu: Unity to tylko alternatywa dla domyślnego pulpitu z GNOME. Wielu użytkowników widząc, że niedopracowane jeszcze Unity nie spełnia ich oczekiwań, rozgląda się za innymi dystrybucjami. Tymczasem jak wspominałem wiele razy, bez problemu można będzie włączyć w Ubuntu dobrze znany gnome-panel.

Czemu w ogóle zdecydowano się na Unity? Otóż Canonical chciało mieć znacznie większy wpływ na wygląd swojego pulpitu, który podczas wykorzystywania GNOME nie wyróżnia się niczym istotnym pośród wielu innych dystrybucji. Jak wspomniano, obecnie niewiele firm z branży przykłada tak duży nacisk na projektowanie wyglądu jak producent Ubuntu.

Dowiadujemy się także, że obecnie jednym z największych problemów jest szybkość działania Unity. Niestety całość działa sprawnie wyłącznie z odpowiednimi sterownikami, których w wielu przypadkach brakuje, bądź są niekompletne.

Całą rozmowę można zobaczyć poniżej:


za: downloadsquad.switched.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety