poniedziałek, 3 stycznia 2011

Demotywująca tapeta w GNOME

Autor: Adrian Nowak, 20:57, poniedziałek, 3 stycznia 2011


Demotywator o Linuksie. Fot: demotywatory.pl
Polska sieć nie stroni od rozrywki, dlatego serwis Demotywatory.pl szybko pnie się w górę po drabinie popularności. Choć początkowo miały odbierać motywację do działania, teraz demotywatory najczęściej śmieszą, czasem też edukując.

Użytkownicy Linuksa przygotowali prosty skrypt, który umożliwia automatyczne ustawienie dynamicznej tapety składającej się z najnowszych demotywujących grafik.

Wygląda na to, że będzie to kolejny powód by jeszcze dłużej spoglądać na swój linuksowy pulpit.

Do skryptów w Linuksie zawsze należy podchodzić z dużą ostrożnością, gdyż jest to względnie łatwy sposób na wykonanie w naszym systemie niekorzystnych modyfikacji. Tym razem kod całości jest dostępny, a dla ułatwienia aplikację o klarownej nazwie "Demotywująca tapeta GNOME" można wgrać w Ubuntu z paczki Deb.

Następnie wystarczy uruchomić z menu Programy => Internet => Demotywująca tapeta GNOME, po czym skrypt automatycznie powinien pobrać najnowsze grafiki i uczynić z nich dynamiczną tapetę. Dodatkowo w System => Preferencje można znaleźć prosty kreator, gdzie ustalimy między innymi ile grafik ma się wyświetlać na przemian, oraz z jaką częstotliwością.

[źródło: pascal.yoyo.pl/demot-wallpaper, za: bloglinux.pl]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety