piątek, 14 stycznia 2011

Dla słabszych maszyn z Ubuntu 11.04 specjalne Unity 2D

Autor: Adrian Nowak, 13:10, piątek, 14 stycznia 2011


Interfejs Unity 2D od Canonical
Canonical po raz kolejny zaskakuje. Wydawało się, że osoby, których karty graficzne nie wspierają grafiki 3D będą mogły się pożegnać z Unity i zostaną przy standardowych panelach GNOME. Tymczasem producent Ubuntu nie odpuszcza i specjalnie dla nich przygotowuje Unity 2D.

Za projekt odpowiedzialny jest Bill Filler, który na swoim blogu opowiada o pracach nad tą gałęzią Unity:

Głównym celem Unity 2D jest dostarczenie środowiska Unity dla maszyn, które spełniają wymagań OpenGL (jakich wymaga Unity 3D - red.). Wiele komputerów ARM należy do tej kategorii, więc Unity 2D pozwoli na korzystanie z dobrodziejstw tego pulpitu na całej gamie nowych urządzeń.

Filler wspomina także nieco na temat wymagań sprzętowych Unity 2D:

Implementacja Unity 2D została oparta o Qt/QML jeśli chodzi o interfejs, jednak używa obecnych w Unity 3D komponentów takich jak powiadomienia, bamf, dee, uTouch i miejsca.

Chromium uruchomione w Unity 2D

Przeglądanie plików w Unity 2D
Co ciekawe z bloga Billa Fillera zatytułowanego "nie usłyszeliście tego ode mnie" zniknął już wpis na temat Unity 2D. Jak jednak wiadomo, jeśli raz coś umieścimy w sieci, usunięcie tego nie jest najłatwiejsze.

Pozostaje zatem czekać na oficjalną premierę Unity 2D, która mam nadzieje rozwiąże problemy z wydajnością, a nie przysporzy kolejnych.

za: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety