Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 5 stycznia 2011

Elementary bez obramowań wygląda świetnie [Pobierz]

Autor: , 14:35, środa, 5 stycznia 2011


Prosty i schludny wygląd zmodyfikowanej wersji Elementary
Elementary jest na moim celowniku od dość dawna. Trudno zaprzeczyć, że swoją prostotą i elegancją może w przyszłości przyciągnąć wielu użytkowników do Linuksa. Kolejny odłam tego motywu sprawia, że całość wydaje się jeszcze bardziej minimalistyczna.

Główny twórca Elementary znany w sieci pod nickiem DanRabbit nie próżnuje. Przypomnę, że niewydana jeszcze dystrybucja wzbogaciła się kilka dni temu o Wingpanel, czyli uproszczony zamiennik dla gnome-panel. Choć ma jeszcze wiele wad, jest swego rodzaju dopełnieniem, miejmy nadzieję zwiastującym rychłe wydanie Elementary OS.

Wracając jednak do tytułowego motywu, można go pobrać z DeviantArt, jednak będziemy musieli poświęcić chwilę na jego instalację. Po ściągnięciu archiwum zip, zmieniamy nazwę folderu na "borderless-elementary" i ręcznie przenosimy do katalogu ~/.themes. Jeśli chcemy by okna otwierane z uprawnieniami roota również miały ten sam motyw, całość przenosimy do katalogu /usr/share/themes.

Po tym przechodzimy do System => Preferencje => Wygląd, gdzie wybieramy standardowy motyw Elementary. Musimy go jednak jeszcze nieco zmodyfikować, wybierając borderless-elementary na karcie Elementy sterujące oraz Krawędź okna.

za: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety