Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 1 stycznia 2011

GIMP 2.8 będzie miał spore opóźnienie

Autor: , 14:12, sobota, 1 stycznia 2011


Fot: mrhayata/UbuCentrum.net
Finalna wersja Gimpa 2.8 miała się pojawić 27 grudnia, jednak nie wszystko poszło po myśli deweloperów.

Martin Nordholts, który na początku roku przygotował ramowy plan wydań otwartoźródłowego edytora grafiki, zajął się zbyt wieloma innymi sprawami, by móc codziennie rozwijać narzędzie. W rezultacie nad Gimpem pracowało wyłącznie trzech dedykowanych deweloperów.

Efekty są widoczne gołym okiem. Nowej wersji programu nie ma i prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będzie. Największym wyzwaniem, które nie zostało jeszcze dopracowane jest tryb jednego okna. Jak możemy przeczytać na blogu Libre Graphics World:

Wydanie wersji 2.8 to około 1,5 miesiąca dla jednej osoby pracującej w pełnym wymiarze czasowym (8 godzin dziennie). To wyliczenia bazujące na wcześniejszych przewidywaniach.

Spekuluje się, że nowe wydanie edytora grafiki prawdopodobnie pojawi się dopiero w marcu, bądź jeszcze później. Poza nowym trybem pracy w jednym oknie, GIMP 2.8 będzie zawierał także grupowanie warstw, poprawioną dynamikę pędzli, nowe narzędzie do transformowania grafiki, oraz poprawione liczne błędy znalezione w poprzednim wydaniu.

Nie ma co ukrywać, że w takim tempie może się sporo zejść zanim dogonimy Photoshopa. Jakieś kilka tysięcy lat.

źródło: phoronix.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety