piątek, 7 stycznia 2011

GNOME Shell i niesamowity motyw z Tron

Autor: Adrian Nowak, 09:00, piątek, 7 stycznia 2011


Motyw GNOME Shell dopasowany do realiów filmu Tron
Jeśli ktoś poszukiwał dowodów na to, że z wyglądem Linuksa można zrobić dokładnie wszystko, właśnie ma tego dobry przykład.

GNOME Shell o którym ostatnio nie mówiło się za wiele, okazuje się świetnym materiałem do prac dla utalentowanych grafików. Przyznam, że choć filmu Tron na razie jeszcze nie widziałem, sam motyw robi spore wrażenie i pokazuje, że przy odrobinie samozaparcia można stworzyć naprawdę nietypowe środowisko oparte o Linuksa.

Instalacja sprowadza się do prostych kroków:

  • Tworzymy backup katalogu: /usr/share/gnome-shell/theme
  • Pobieramy archiwum z motywem i rozpakowujemy je do katalogu: /usr/share/gnome-shell/
  • Restartujemy GNOME Shell wybierając skrót klawiszowy Alt+F2 i wpisując w pole literę "r".
Choć twórcy przyznają, że ze względu na liczne efekty graficzne, w tym głównie cienie niezbędne do uzyskania klimatycznej poświaty, całość może nie działać zbyt wydajnie w niektórych przypadkach. Dokładając do tego fakt, że również samo GNOME Shell jest we wczesnej wersji deweloperskiej, raczej mało prawdopodobne by ktoś wytrzymał z takim motywem dłużej niż kilka godzin.

Docenić trzeba jednak pomysłowość, która bardzo pozytywnie rokuje na przyszłość. Mam nadzieje, że z czasem takich modyfikacji będzie więcej, a wraz z nimi pojawią się nowi użytkownicy, którzy będą chcieli mieć środowisko dopasowane dokładnie do ich zainteresowań. Na początek przynajmniej wizualnie.

źródło: half-left.deviantart.com, za: muylinux.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety