Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

niedziela, 30 stycznia 2011

Instalacja emulatora Androida w Ubuntu

Autor: , 15:00, niedziela, 30 stycznia 2011


Ekran główny Androida 2.3 uruchomionego w Ubuntu
Wcale nie trzeba mieć drogiego nowoczesnego smartfona by pobawić się najnowszymi wersjami Androida. Wystarczy darmowe Ubuntu i kilka minut konfiguracji wirtualnej maszyny w systemie.

1) Zaczynamy jak zwykle od pobrania SDK Androida. Tak się przyjemnie składa, że jest dostępne na wszystkie popularne platformy, w tym także Linuksa. Archiwum można pobrać ze strony projektu.

Okno tworzenia nowej maszyny
2) Następnie rozpakowujemy całość w dowolnym miejscu na dysku i po otwarciu konsoli przechodzimy do tej lokalizacji w trybie tekstowym.

3) Otwieramy teraz folder główny:

cd android-sdk-linux_x86
4) Po czym przechodzimy do katalogu zawierającego narzędzia:

cd tools
5) Żeby uruchomić którąś z wersji Androida trzeba ją najpierw pobrać. Odpalamy sobie zatem aktualizacje:

./android update sdk
6) Teraz bardzo ważny krok. Należy najpierw odświeżyć listę dostępnych pakietów (zakładka Available packages, przycisk Refres). Po czym z drzewa Android Repository wybrać interesujące nas wersje. Po tym klikamy oczywiście Install Selected.

7) Pobranie całości powinno chwilę zająć, zależnie od liczby pakietów, które zaznaczyliśmy. Po instalacji i odświeżeniu listy pakietów możemy już przejść do finalnej fazy, czyli tworzenia maszyny wirtualnej z Androidem. W tym samym oknie otwieramy więc zakładkę Virtual devices, po czym wybieramy przycisk New.

8) Teraz wyświetli się okno tworzenia nowej maszyny (widoczne powyżej). Tutaj konfiguracja jest już tylko formalnością. W polu Target zaznaczany z jakiej wersji systemu chcemy skorzystać, poniżej ewentualny rozmiar pamięci urządzenia, wielkość ekranu i w sekcji Hardware bardziej szczegółowe cechy naszego wirtualnego sprzętu.

9) Na koniec wybieramy przycisk Create AVD, a później uruchamiamy całość klikając na Start.

Efekt powinien być podobny do tego poniżej. Szczegółową konfigurację i skróty klawiszowe do sterowania maszyną z Androidem można znaleźć na stronie poradnika dla deweloperów Androida.

Sterowanie wirtualną maszyną z Androidem
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety