sobota, 15 stycznia 2011

Montowanie obrazów ISO, IMG, BIN, MDF i NRG z Furius ISO Mount Tool

Autor: Adrian Nowak, 14:17, sobota, 15 stycznia 2011


Okno główne Furius ISO Mount Tool
Zaawansowanym użytkownikom do montowania obrazów płyt z pewnością wystarczy tylko konsola. Często jednak nawet jeśli potrafimy coś wykonać w konsoli, nie jest to najwygodniejszy sposób.

Narzędzie Furius ISO Mount Tool, którego nazwa właściwie mówi wszystko, pomoże łatwiej montować popularne formaty obrazów płyt.

Twórcy określają swój program jako: prosty interfejs Gtk+ do montowania plików ISO, IMG, BIN, MDF i NRG, bez konieczności ich wcześniejszego wypalania na dysku. Funkcje narzędzia są jednak nieco szersze. Pozwala on także tworzyć sumy kontrolne obrazów, a także delegować operację wypalania obrazu do Brasero.

W Furius ISO Mount Tool możemy też przeglądać aktualnie zamontowane obrazy płyt, a także je odmontowywać. Dla niecierpliwych przygotowano też funkcję, która pozwala po prostu przeciągnąć plik z obrazem na okno programu, po czym zostanie automatycznie zamontowany. Sam program nie skupia się na jednej funkcji i można z czystym sumieniem powiedzieć, że w całości wyczerpuje temat montowania obrazów płyt.

Furius ISO Mount Tool można pobrać ze strony projektu na LaunchPad.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety