Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

poniedziałek, 3 stycznia 2011

Nexus S z kernelem 1,2 GHz

Autor: , 20:08, poniedziałek, 3 stycznia 2011


Wydajność nowego Nexusa S bije na głowę poprzednika.
Nowy telefon udostępniony przez Google został bardzo pozytywnie odebrany przez użytkowników. Pojawiły się już także pierwsze istotniejsze modyfikacje mające na celu podnieść jego i tak niemałą już wydajność.

Domyślnie procesor Nexusa S taktowany jest z częstotliwością 1 GHz, jednak można tą wartość podnieść o 20% instalując zmodyfikowane jądro Linuksa.

Autorami poprawek są deweloperzy z Whiskey Team, którzy obok trunków niewątpliwie opóźniających reakcję, są fanami poprawiania wydajności Androida. Warto zaznaczyć, że nowe jądro dla telefonu Google ma być całkowicie bezpieczne dla sprzętu, a jedyną niedogodnością jaką odnaleziono jest problem z komunikacją przez Bluetooth.

Warto pamiętać, że podkręcając parametry telefonu, praktycznie zawsze lepsza wydajność jest okupiona krótszą pracą na baterii. Oczywiście nie dotyczy to optymalizacji samego oprogramowania, które w pierwszych wersjach często jest bardzo niedopracowane.

Przyznam też, że o ile na początku wydajność telefonów była wyraźnie niższa od tej spotykanej w pełnowymiarowych komputerach, obecnie różnica ta zaciera się jak nigdy wcześniej. Ponad dwa razy większa moc obliczeniowa, niż w przypadku i tak bardzo mocnego Nexusa One prawdopodobnie czyni nowy smartfon Google prawie tak wydajnym jak laptop na którym piszę ten tekst.

więcej informacji: forum.xda-developers.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety