czwartek, 20 stycznia 2011

Nieoficjalne Elementary dla GNOME Shell

Autor: Adrian Nowak, 14:09, czwartek, 20 stycznia 2011


Nieoficjalny motyw Elementary dla GNOME Shell
Właśnie wyłania się jedna z największych zalet GNOME Shell, której nie posiada konkurencyjne Unity. Chodzi o bardzo zaawansowaną możliwość zmiany wyglądu systemu.

Szczerze mówiąc nie wiem jak Canonical ma zamiar poradzić sobie z tym problemem. Oczywiste jest jednak, że zmiana tapety to zbyt wąska możliwość konfiguracji. Szczególnie dla użytkowników Linuksa, którzy własnie za elastyczność lubią tę platformę.

Co najciekawsze, przy odrobinie wysiłku, GNOME Shell może się bardzo upodobnić do Unity. Widać to nawet nawet na powyższym motywie wzorowanym na Elementary. Szczerze wątpię żeby użytkownicy na siłę trzymali się Unity, gdy pod ręką będą mieli znacznie bardziej konfigurowalne GNOME Shell.

Instalacja powyższego motywu wygląda podobnie jak w innych przypadkach. Najpierw wykonujemy kopię aktualnego motywu (domyślnie w ~/gnome-shell/source/gnome-shell/data/theme). Następnie wypakujemy pliki z pobranego archiwum (znajduje się na profilu autora) do katalogu ~/gnome-shell/source/gnome-shell/data/. Na koniec restartujemy GNOME Shell wybierając kombinację klawiszową Alt+F2 i w pole wpisując literę "r".

Odpowiednik menu globalnej zmiany statusu
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety