czwartek, 27 stycznia 2011

Nowa Opera 11.01 działa jeszcze szybciej

Autor: Adrian Nowak, 20:30, czwartek, 27 stycznia 2011


Opera 11.01 w Ubuntu 10.10.
Opera Software udostępniło kolejną wersję swojej flagowej przeglądarki, która jak informowałem niedawno jest na prostej drodze do opanowania lodówek.

Wydanie 11.01, choć nie przełomowe, pozytywnie zaskakuje wydajnością. Dodatkowo z nowości powinni być między innymi użytkownicy Facebooka, gdyż edycja 11.01 zamyka bugi związane z obsługą tego serwisu.

Najwięcej nowości w zaktualizowanym wydaniu dotyczy obszaru odpowiedzialnego za obsługę czatów i e-maili. Obecnie można na przykład otworzyć panel maili jako zakładkę, a także wygodniej formatować sygnatury przesyłanych przez nas wiadomości dzięki ulepszonemu edytorowi.

Poprawiono także wiele ogólnych błędów, które czasem powodowały zawieszanie się programu na przykład podczas dwukrotnego kliknięcia w link, otwierania pobranego właśnie pliku, czy zamykania niektórych kart. Bez problemów powinno się teraz odbywać także przeglądanie kanałów informacyjnych RSS.

Standardowo załatano też kilka błędów dotyczących strefy bezpieczeństwa Opery. Jednym z najistotniejszych było nieusuwanie natychmiast haseł do poczty podczas kasowania prywatnych informacji z przeglądarki.

Choć deweloperzy nie informują o nowościach związanych bezpośrednio z wydajnością, to trzeba przyznać, że nowa Opera działa bardzo szybko i bynajmniej nie odstaje pod tym względem od konkurencji.

Paczkę do łatwej instalacji z nową Operą można pobrać ze strony producenta.

źródło: opera.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety