Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 12 stycznia 2011

Tablet Augen z Androidem i Ubuntu za 369 USD

Autor: , 14:01, środa, 12 stycznia 2011


Tablet Augen z Ubuntu i Androidem 
Tabletów w tym roku nie brakuje. Duże, małe i bardzo często za Androidem. Choć z pewnością dopiero wydanie wersji 3.0 będzie prawdziwym przełomem, już teraz widać, że producenci niespecjalnie mają wybór jeśli chodzi o systemy operacyjne dla tabletów.

Ubuntu, trzeba to uczciwie przyznać, na razie też z tabletami nie ma wiele wspólnego. Typowo desktopowy design nie ułatwia nawigacji z wykorzystaniem dotykowego ekranu.

Na razie zwrot "konkurencyjny dla iPada" jest co najmniej śmieszny, jednak Canonical także widzi swoje słabości. Unity ma częściowo rozwiązać problem, jednak nie zmieni to faktu, że same programy wciąż będą wyposażone w interfejsy projektowane do obsługi myszą.

Połączenie w jednym urządzeniu (dzięki dual boot) Androida i Ubuntu wydaje się więc jednym z najlepszych wyjść. Wygodny interfejs systemu Google będzie idealny do celów rozrywkowych, natomiast do bardziej zaawansowanych operacji kosztem wygody można wykorzystywać Ubuntu.

Samo urządzenie pochodzi od niezbyt znanego w Polsce producenta Augen "Gentouch Dolce", a pod maską znajdziemy procesor 1GHz ARM Cortex A9 i 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 768px. Dodatkowo dość duży dysk 160 GB umożliwi przechowanie sporej liczby multimediów. Całość zasilana z akumulatorka o pojemności 6000mAh, który ma starczyć na 15 godzin pracy. Zapowiada się całkiem nieźle.

źródło: engadget.com, za: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety