poniedziałek, 24 stycznia 2011

Unity wspiera już niestandardowe zestawy ikon

Autor: Adrian Nowak, 13:29, poniedziałek, 24 stycznia 2011


Nie jesteśmy już skazani na domyślne ikonki od Canonical
Niewielka zmiana, a cieszy. Choć użytkownicy zwracają uwagę, że przy odrobinie chęci już o wiele wcześniej można było podmienić ikonki, warto wspomnieć o jednej z niewielu obecnie dostępnych modyfikacji wyglądu dla Unity.

Choć Unity obecnie bardzo mocno się rozwija, przez co oczywiste są pewne błędy, to nie można się powstrzymać od komentarza. Najbardziej irytująca jest blokada górnego panelu, która uniemożliwia tam dodawanie swoich apletów. Rozumiem, że chodzi o zachowanie porządku na pulpicie, ale jeśli ktoś chce mieć bałagan, to czemu mu tego zabraniać?

Wracając jednak do samych ikon, całość wreszcie zaczyna przypominać obrazki z mockupów o których wspominałem niedawno. Mam cichą nadzieję, że Canonical pozwoli w przyszłości na modyfikowane wyglądu paneli, a może nawet ekranu głównego, który ma spójnie łączyć całe środowisko.

Ktoś wspomniał, że Mac OS nie jest zbyt konfigurowalne i jakoś się sprawdza. - Oczywiście, tylko nie po to wgrywamy chyba Linuksa, by nie móc dopasować sobie wyglądu?


za: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety