poniedziałek, 24 stycznia 2011

Wyciekło zdjęcie tabletu Nokii z MeeGo

Autor: Adrian Nowak, 12:51, poniedziałek, 24 stycznia 2011


Skrywany tablet Nokii? Fot: Meego.com
O wszechstronnym MeeGo, który oprócz telefonów ma także działać w telewizorach, samochodach i tabletach nieco ostatnio ucichło. O ile sam system jest już prawdopodobnie gotowy, nieco gorzej jest z urządzeniami na których miałby funkcjonować.

Jakiś czas temu spekulowano nad tym, czy na fali popularności iPada także Nokia zdecyduje się zbudować swój tablet. Konstrukcja miałaby powstać przy bliskiej współpracy z intelem, podobnie jak cały system operacyjny MeeGo.

Na forach wspomnianej dystrybucji Linuksa pojawiło się zdjęcie, które prawdopodobnie przedstawia nowe dziecko fińskiego producenta telefonów. Po fotografii można przypuszczać, że jest to kolejny sprzęt z ekranem o przekątnej 7 cali, jednak oczywiście nie ma co do tego pewności.

Urządzenie Nokii jest o tyle ciekawe, że jest to jeden z nielicznych przypadków kiedy możemy obserwować współpracę dwóch gigantów, którzy wdrażają na swoim tablecie Linuksa. Osobnym przypadkiem jest tu Google, gdzie też możemy się spodziewać niemałych sukcesów.


za: reghardware.com

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety