czwartek, 17 lutego 2011

Canonical udostępniło w Ubuntu swój sklep z muzyką, więc... wyrzuca Amazona

Autor: Adrian Nowak, 10:04, czwartek, 17 lutego 2011


Okno główne odtwarzacza Banshee w Ubuntu 11.04. 
Zyski Canonical pochodzące z ich własnego sklepu widocznie nie są zbyt rewelacyjne. Producent Ubuntu już jakiś czas temu udostępnił wtyczkę Ubuntu One Music Store dla Banshee, jednak problem w tym, że podobny dodatek już w programie się znajdował.

Cóż, sklep z muzyką do najbardziej innowacyjnych pomysłów nie należy, jednak Canonical wykorzystało swoje wpływy, by dać deweloperom Banshee propozycję nie do odrzucenia. Ostatecznie ustalono, że Amazon MP3 można będzie włączyć "w kilku prostych krokach" i jeśli użytkownik zdecyduje się na taki krok, cały zysk z programu partnerskiego sklepu, który uda się zgromadzić w ten sposób, powędruje na konto fundacji GNOME.

Jak wspomina na swoim blogu Gabriel Burt z zespołu Banshee, zyski z tego typu transakcji rosną z miesiąca na miesiąc i do tej pory program partnerski Amazona generował około 10 tysięcy dolarów rocznie. W porównaniu do najlepiej rozwiniętych tego typu sklepów jak iTunes, są to bardzo niewielkie sumy, jednak Canonical już za wczas postanowiło zadbać o to, by nie miało zbyt dużej konkurencji w swoim własnym systemie.

źródło: gburt.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety