sobota, 19 lutego 2011

Instalacja odtwarzacza audio Xnoise

Autor: Adrian Nowak, 10:05, sobota, 19 lutego 2011


Okno główne odtwarzacza Xnoise 0.1.15
Co jakiś czas warto sprawdzić nowości w opisywanych już dawno narzędziach. Jednym z takich programów jest Xnoise z którego wreszcie korzysta się z prawdziwą przyjemnością.

Każdy ma nieco inne wymagania jeśli chodzi o odtwarzacz muzyki, jednak co ciekawe, spora część z tych w wersjach rozwojowych nie radzi sobie nawet z odgrywaniem utworów. Właśnie z takim nastawieniem wgrałem nowe Xnoise i muszę przyznać, że zostałem pozytywnie zaskoczony.

Okno programu jest bardzo ascetyczne, co już jest sporym plusem, choć jednocześnie Xnoise nie wygląda przez to zbyt profesjonalnie. Ale cóż, nie wgrywamy go po to by ładnie wyglądał.

Po przeciągnięciu na okno programu kilku plików muzycznych okazuje się, że program potrafi odtwarzać muzykę - kolejny sukces. Niesamowite z czego może się cieszyć użytkownik Linuksa. Xnoise informuje dodatkowo o wykonywanych czynnościach poprzez znane z Ubuntu "dymki informacyjne", potrafi wyszukiwać teksty aktualnie odtwarzanych utworów, a także posiada tryb wideo.

Całość współpracuje także z dodatkami, więc można na przykład włączyć wsparcie dla apletu Sound Menu z Ubuntu 11.04, bądź pozbyć się tych, za którymi nie przepadamy.

Podsumowując więc, program nie jest szczególnie skomplikowany, ale za to pomimo wczesnej wersji rozwojowej wszystko działa w nim jak należy.

sudo add-apt-repository ppa:shkn/xnoise
sudo apt-get update
sudo apt-get install xnoise
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety