piątek, 11 marca 2011

Centrum oprogramowania zintegrowane z Launchpadem?

Autor: Adrian Nowak, 23:41, piątek, 11 marca 2011


Więcej oprogramowania dla Ubuntu?
Obecnie, jeśli nie jest się zbytnim geekiem, Centrum oprogramowania w zupełności wystarcza do zarządzania oprogramowaniem. Można zainstalować komunikator, ulubioną przeglądarkę czy pozbyć się nieużywanych narzędzi zaproponowanych przez Canonical.

Ile osób w praktyce się do tego ogranicza? Z tego co wiem, nie ma na ten temat żadnych badań, ale w naturę użytkowników Linuksa zwykle wpisane są eksperymenty. W innym przypadku, jakim cudem korzystaliby z tego sytemu? (wyjątkiem są osoby mające w rodzinie użytkownika Linuksa).

Skoro zatem użytkownicy eksperymentują z nowymi aplikacjami, co jest właściwie dość oczywiste, warto by mieli do dyspozycji jak największe ich zasoby. Canonical ma to szczęście, że oprócz Ubuntu prowadzi między innymi usługę Launchpad, gdzie znajduje się wiele otwartoźródłowych projektów.

Pomysł jest zatem prosty - połączyć Launchpada z Centrum oprogramowania. Proste i genialne? Prawie.

Problemy pojawiają się, gdy weźmiemy pod uwagę bezpieczeństwo użytkowników. Z samego Android Marketu usunięto w ostatnim czasie kilkadziesiąt aplikacji malware, więc podobny scenariusz prawdopodobnie mógłby czekać Ubuntu. Użytkownicy zwracają uwagę, że by rozwiązać problem, wystarczy na wstępie analizować projekty pojawiające się ma Launchpadzie.

Podsumowując, pomysł całkiem mi się podoba, bo dobrych narzędzi nigdy za wiele. Tak, Karol Strasburger podrzucił mi tę puentę.

profil autora mockupu: musl1m.deviantart.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety