środa, 30 marca 2011

Clementine 0.7 z automatycznym uzupełnianiem tagów

Autor: Adrian Nowak, 17:01, środa, 30 marca 2011


Okno główne narzędzia Clementine 0.7
Z niepozornego portu Amaroka jakim było Clementine powstało naprawdę świetne narzędzie, które bardzo dobrze prezentuje się zarówno w KDE jak i GNOME.

Jeśli chodzi o odtwarzacze muzyki to przyznam, że nie jestem zbyt wymagający. Przede wszystkim dobrze by było, gdyby potrafiły odtwarzać muzykę - nie wszystkim się to wbrew pozorom udaje. Dodatkowo miło jest, gdy program nie zacina się, gdy w playliście znajdzie się więcej niż pięć utworów. Te podstawowe kryteria Clementine spełnia wzorowo. Co jeszcze w nim znajdziemy?

Nowa wersja to przede wszystkim nowe okno edycji tagów umożliwiające także zarządzanie okładkami i statystykami utworów, automatyczne uzupełnianie tagów z wykorzystaniem MusicBrainz czy wsparcie dla sieciowych proxy. Poza tym program potrafi wykorzystywać teraz arkusze CUE, a także posiada widoki "tylko duplikaty" oraz "tylko pozbawione tagów" ułatwiające uporządkowanie biblioteki.

Jak napisał mi Paweł - jeden z deweloperów, w przyszłych wersjach ma się znaleźć między innymi mechanizm pluginów, które powiększą liczbę funkcji Clementine, zdalne sterowanie (np. z poziomu telefonów z Androidem), wsparcie dla mechanizmu playlist w Ubuntu Sound Menu czy okładki albumów wyszukiwane i pobierane z wielu źródeł (teraz jest to zawsze last.fm).

Co ciekawe, w programie już teraz znajdziemy na przykład dodatek "Deszcz", który jak łatwo się domyślić, symuluje w głośnikach bardzo uspokajającą deszczową pogodę. Na razie jednak cieszmy się pięknym słoneczkiem za oknem.

Paczki z nową wersją programu można pobrać ze strony projektu na LaunchPad.net.

[informacje o programie przysłali Paweł i Łukasz - dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety