niedziela, 13 marca 2011

Elementary OS 0.1-Beta było dostępne w sieci

Autor: Adrian Nowak, 13:20, niedziela, 13 marca 2011


Pulpit Elementary OS Beta.
Przez dosłownie kilka godzin w sieci dostępne było Elementary OS w wersji 0.1-beta. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać i rzuciłem na nie okiem.

Przede wszystkim, trudno jest pisać o dystrybucji w tak wczesnej wersji, że deweloperzy zdecydowali się jednak poprawić ją znacznie bardziej zanim zostanie udostępniona, nawet jako wydanie testowe. Niemniej już teraz DanRabbit z całą ekipą Elementary nie mają się czego wstydzić.

System wita nas podobnie jak standardowa wersja Ubuntu i pozwala na instalację, bądź test w trybie LiveCD. Całość działa bardzo szybko i w samym pulpicie naprawdę nie udało mi się znaleźć żadnych istotnych błędów.

Obecny skład aplikacji nie powinien nikogo zaskoczyć. Warto podkreślić, że na przykład LibreOffice zostało zastąpione przez Gnumerica i Abiworda, natomiast zarządzaniem pocztą zajmuje się Postler. Brak jest także Firefoksa, na którego miejsce weszła prostsza Midori, natomiast w roli doku narzędziowego znalazł się Docky.

Choć całość wygląda bardzo spójnie, trudno nazwać testową wersję dystrybucji rewolucyjną. Pierwsze wydanie, które można było pobrać pozostawia niedosyt i prawdopodobnie dlatego zdecydowano się poświęcić mu jeszcze trochę czasu przed oficjalnym udostępnieniem szerszemu gronu użytkowników.

[Adrian i Fisz - dzięki za przysłanie informacji]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety