piątek, 18 marca 2011

Jeden z najsłynniejszych hakerów na świecie odrzuca pracę w Sony

Autor: Adrian Nowak, 10:24, piątek, 18 marca 2011


Fot: smemon87
Niedawno wspominałem o tym, jak Sony naraziło się środowisku hakerskiemu atakiem na Georga Hotza - twórce jailbreaka do PlayStation 3, która pozwalała między innymi na instalację w konsoli Linuksa.

Choć może się wydawać, że tego typu zachowanie giganta i krytyka środowiska, nie wpłynie negatywnie na firmę, okazuje się, że nie do końca jest to prawda.

Haker Koushik Dutta znany pod nickiem Koush dostał wiadomość od osoby rekrutującej w Sony z propozycją pracy w SCEA (skr. Sony Computer Entertainment of America). Koush prawdopodobnie na brak zajęć nie musi narzekać, ale w odpowiedzi podał inny powód odrzucenia propozycji producenta konsol:

Cześć Sara, doceniam to, że do mnie napisałaś. Propozycja brzmi bardzo obiecująco! Mimo wszystko, w związku z tym, jak Sony potraktowało kolegę hakera, Georga Hotza (@geohot), nie mógłbym z czystym sumieniem pracować w Sony.

Jeśli inni specjaliści okażą podobną solidarność, Sony może mieć niemałe problemy. Ktoś przecież musi pracować nad nowymi wersjami konsol oraz... antypirackimi zabezpieczeniami.

Oryginalne wiadomości:

za: ps3news.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety