poniedziałek, 7 marca 2011

"Oniryczny Ocelot" nazwą kodową Ubuntu 11.10

Autor: Adrian Nowak, 18:56, poniedziałek, 7 marca 2011


Ocelot. Fot: SBoyd
Oto właśnie mamy kolejną okazję, by poszerzyć wiedzę na temat zwierząt z rodziny kotowatych. Ocelot jest jednym z nich i słynie z niezwykle cichego poruszania się nawet po suchych liściach.

Pomysłodawca Ubuntu, Mark Shuttleworth na swoim blogu umieścił właśnie wpis zatytułowany "Co po Natty" w którym już teraz snuje plany dotyczące wydania 11.10. Jak zwykle, najciekawszym punktem tego typu przemyśleń jest nazwa kodowa, która w tym przypadku również jest bardzo oryginalna - Oniryczny Ocelot (ang. Oneiric Ocelot).

Oniryczny? Za słownikiem języka polskiego: "taki jak ze snu, mający charakter marzeń sennych". Przyznam, że nie znałem, a taki wyraz z pewnością nie raz się przyda.

Ten nietypowy wpis, który zaczęliśmy od zoologii i słownictwa języka polskiego musi jednak zmierzać w kierunku Linuksa. Shuttleworth zapowiedział więc także, że podobnie jak konkurencyjne systemy, Ubuntu ma być przyjazne cyfrowym "chmurom". Pomijając fakt, że już teraz można niemal wszędzie wgrać DropBoksa, Canonical zamierza oczywiście skupić się na rozwoju Ubuntu One.

Więcej szczegółowych decyzji ma zostać przedstawionych na Ubuntu Developer Summit w Budapeszcie.

więcej informacji: markshuttleworth.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety