niedziela, 20 marca 2011

Polskie forum Ubuntu w nowej odsłonie

Autor: Adrian Nowak, 08:16, niedziela, 20 marca 2011


Jacy ci włamywacze uczynni w tych czasach...

A tak serio, ekipie Ubuntu.pl, jak przypuszczałem wcześniej, udało się zrobić niezłe zamieszanie pozorując atak na swoje forum. Pomysł na zwrócenie na siebie uwagi był pierwszorzędny, ale najważniejsze wydaje mi się co innego.

Trudno nie odnieść wrażenia, że od czasu ostatniego prawdziwego włamania, na oficjalne forum narzeka już zdecydowanie mniej ludzi. Temat co prawda wciąż budzi wiele kontrowersji, ale chyba głos użytkowników został w jakimś stopniu wysłuchany.

Otwartym pytaniem pozostaje, czy tego typu "kampania" pozytywnie wpłynie na wizerunek samego systemu. Gdy nowy użytkownik wejdzie po poradę na oficjalne forum i zamiast niej zobaczy informacje o jakimś włamaniu, według mnie nie wpłynie to pozytywnie na jego postrzeganie systemu. Sam miałem przez pół dnia taką kampanię (w postaci niewielkiego baneru) i szybko zniknęła w związku z negatywnymi głosami użytkowników - stąd takie moje zdanie na ten temat.

Z drugiej strony takie pozorowane włamanie wśród użytkowników Linuksa może być uznawane za niezły żart. To jednak pozostawiam już Wam do oceny:


Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety