sobota, 19 marca 2011

Polskie forum Ubuntu znów zaatakowane [AKTUALIZACJA]

Autor: Adrian Nowak, 10:14, sobota, 19 marca 2011


Zhakowane forum Ubuntu
Przyznam, że polskiego forum Ubuntu nie odwiedzam zbyt często, ale myślałem, że problemy z niewłaściwym traktowaniem nowych użytkowników mają już dawno za sobą. Właściwie żaden taki sygnał nie dotarł do mnie już od bardzo dawna, co niewątpliwie trzeba zaliczyć na duży plus.

Tymczasem czytelnik Marcin przysłał mi informację, że największe polskie forum dotyczące Ubuntu znów zostało zaatakowane.

Problemu właściwie by nie było, gdyby nie fakt, że taka sytuacja nie najlepiej świadczy o samym Ubuntu, a ze świetną domeną ubuntu.pl można by oczekiwać od administratorów nieco więcej. Forum nie jest wcale takie małe, więc rozumiem, że utrzymanie go w ryzach nie jest sprawą prostą, jak jednak widać - coś nie gra.

Nie znam motywów włamania, mogę mieć tylko nadzieję, że nie są nim po raz kolejny rozzłoszczeni użytkownicy.

Jeśli macie jakieś informacje na ten temat, piszcie w komentarzach. Prosiłbym też powstrzymać się od niekulturalnych wypowiedzi.

Aktualizacja

Jeden z czytelników w komentarzach słusznie zauważa, że zaistniała sytuacja może wcale nie być włamaniem, a jedynie próbą zwrócenia uwagi na forum. Nicki "hakerów" są w rzeczywistości odwróconymi nazwami użytkowników administratorów.

Jeśli to akcja marketingowa - trzeba przyznać, że udana. Z drugiej strony, udawanie włamania nie świadczy zbyt dobrze o jakości witryny, a niestety przy okazji również i Ubuntu.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety